GyIK

Alkalmazások: a plugin, a homewreb és képfájlok rövidítésének magyarázata és ahova tenni kell őket: HB, pbp, prx, CSO, ISO, DAX, RIPkit
   FAQ #183
   
HB: A Homebrew (ejtsd: hombrív) jelentése "házi készítésű", azaz programozók által házilag készített (nem hivatalos Sony) program. Szinte mindegyik ingyenes (pl.: böngésző, msn messenger, számológép, notepad, universal remote).
Ezen programok futását figyelmen kívül hagyó biztonsági réseket igyekszik a Sony befoltozni egy-egy újabb frissítéssel. A "leg homebrew képesebb" FW az 1.5-ös volt (ill. most már az ebből "építkező" SE és az OE FW, most már a GEN is).

PBP: A pbp egy konténerfájl ami pl. a homebrew alkalmazásoknak és a játékdemóknak valamint a PSP-re átkonvertált playstation játékoknak az FW frissítések kiterjesztésének a megnevezése. Általában mind eboot.pbp-ként van elnevezve és ezt a PSP/Game mappába kell tenni azon belül is egy mappába aminek a neve tetszőleges, a lényeg hogy tudjuk mi van benne, mert ha az ebot.pbpt-t csak csupaszon tesszük a PSP/GAME mappába akkor az nem fog futni.

Plugin: Kiegészítő illesztőprogramok, amelyek a Custom FW-vel rendelkező PSP-ken futtathatók, kihasználva a biztonsági réseket. (pl.: képkimentő, PSP újraindító, automatikus iso futtató illesztőprogram). Helyük a PSP kártyán a seplugins mappában. Engedélyezni kell őket egy txt-ben, használatukról bővebben:

PRX: rendszerfájl kiegészítők kiterjesztésének megnevezése, ilyenek pl. a pluginok amiket leggyakrabban használni érdemes egy PSP felhasználónak.


ISO: Lemezképfájl tulajdonképpen tükörképe az UMD játéknak amit a PSP kártyájának a ISO mappájába kell másolni, kizárólag CFW-s PSP-vel leformázott kártyán mivel ezt a mappát csak az alakítja ki, és csak olyan FW-vel rendelkező PSP tudja futtatni.
Leginkább ezt ajánlom mert vele van a legkevesebb gond.

CSO: Szintén olyan lemezképfájl mint az ISO, csak jobban van tömörítve és emiatt előfordulhat, hogy a játékok akadoznak illetve el sem indulnak. Használata megegyezik az ISO-val. Amennyiben kedvenc játékod csak CSO-ban leled fel de ISO-ban szeretnéd ne csüggedj mert van lehetőség az átalakításra lásd: Lemezképfájlok átalakítása menüpont:

DAX: harmadik típusú lemezképfájl.

RIPkit: Az iso játékokhoz készített "törés csomag".
A felesleges állományokat törli (pl.: padding fájl, FW update fájl, angolon kívüli idegen nyelvek, háttérzenék, átvezető kisfilmek, előzetesek). A Pad(ding) file: Az UMD lemezen lévő (iso-ban feleslegesen helyet foglaló több száz MB-os) file, amely a jobb, hatékonyabb lemezelérést biztosítja. Oly módon, hogy a lényeges adatok (a játék) általa az UMD lemez szélére kerülnek.
Természetesen nem mindegyik játéknál találhatóak meg ezek a fájlok, és a végén CSO-ba betömöríti. Ezeket manuálisan is el lehet végezni az UMDGen programmal. Előfordulhat, hogy rossz ripkitet találsz vagy készítesz ami használhatatlan, ilyenkor kísérletezz mással vagy keress egy biztosan működőt. Bár ennek a hasznosságát mindenki maga dönti el, igazán csak kis memóriakártya esetén érdemes vele foglalkozni.
Megtekintve: 1805 (Egyedi 1181)
Értékelések: Még nincs értékelve  
Szerző: Kobudera
Dátum: Írta : 2009 október 24 szombat - 14:46:23
Utoljára frissítve : 2009 október 24 szombat - 15:00:12